04.06.2020 Каталог статей

Меню сайту

 
     
                 
     
Календар

Архів записівВітаю Вас, Гість · RSS 04.06.2020, 20:35

Головна » Статті » Мої статті

I ГІГІЄНІЧНІ ПРАВИЛА РОЗУМОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 I   ГІГІЄНІЧНІ ПРАВИЛА РОЗУМОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

1.                 

Дотримуйтесь чіткого розпорядку дня, режиму праці, відпочинку, сну.2.                 Готувати уроки потрібно в одному і тому самому місці. Ніколи не залишайте своє робоче місце не підготовленим до наступного робочого дня! Інакше ви втратите найоптимальніший час для розумової праці на його підготовку .

3.                 Кімната повинна бути добре провітрена.

4.                 Подумки психологічно налаштуйтеся на робочий лад.

5.                 Починати роботу краще з письмових завдань середньої складності, а потім переходити до складніших.

6.                 Процес роботи складається з 3 етапів: I – входження в роботу; I I – етап оптимальної працездатності; I I I  - етап виснаження. По можливості треба скоротити I та I I I  етапи. Для цього не потрібно часто робити перерви (навіть тоді, якщо завдання відразу не розв’язується), відволікатися, одночасно слухати радіо чи дивитися телевізор. Після кожної перерви ви починаєте роботу знову з I етапу.

7.                 Під час занять через кожні 40 – 45 хв. необхідно робити перерву, яка повинна тривати не більш як 5 – 10 хв.

8.                 За розумового, емоційного перевтомлення потрібен активний відпочинок зі зміною діяльності. Чудовими формами відпочинку є відвідування виставок, театрів, прогулянки на свіжому повітрі. Але неможна забувати про активний відпочинок. Особливо корисними є туризм, плавання, катання на лижах та ковзанах, заняттях спортом.

9.                 Для раціональної розумової діяльності необхідно дотримуватися раціонального харчування, віддавати перевагу молочним та рослинним продуктами не зловживати прянощами, гострими стравами, алкоголем, тютюном, кавою. Штучне збудження розумової діяльності, спричинене, наприклад, наркотиками, через короткий час призводить до повного виснаження.

 

Категорія: Мої статті | Додав: clubnya4ok (25.03.2011)
Переглядів: 2884 | Рейтинг: 2.5/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: