Безпека дітей в Інтернеті
Ми живемо в епоху інформаційних технологій, які увійшли у життя кожного з нас. Кожний шостий житель Землі регулярно працює у Всесвітній мережі, а в розвинутих країнах її колапс може призвести до колапсу цивілізації. Сьогодні електронною павутиною користується кожен п'ятий українець. Розвиток сучасної глобальної мережі Інтернет дав поштовх у розвитку різного виду страхів для дітей та їхніх батьків. Дорослі, не завжди маючи досвід спілкування в мережі, щонайменше, стривожені доступом своїх чад до цієї «темної та страшної мережі». Ніхто не заперечуватиме, що тепер Інтернет відіграє важливу роль у житті людей. Просто вражає, скільки часу у нас забирає Інтернет.
Сьогодні Інтернетом користується понад чверть населення земної кулі – 1,9 млрд. людей. Середній рівень Інтернет-проникнення у світі наближається до 30%, а в розвинених європейських країнах цей показник досягає 70%. В Україні ця цифра становить 10-12 млн. осіб – близько чверті населення країни. При цьому діти потрапили в Мережу значно раніше за дорослих. На тлі стабільно високого рівня користування Інтернетом серед дітей віку 11-14 і 15-17 років, також зростає число дітей молодшого віку (6-10 років). У зв'язку із цим виникає проблема забезпечення безпеки дітей. А хто їм може в цьому допомогти, якщо не батьки?
Виконання наступних пунктів допоможе захистити вашу дитину під час перебування її в мережі:
1. Разом з дітьми розробіть правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких вони збираються заходити.
2. Знайдіть час для відвідування сайтів разом з дітьми та заохочуйте їх ділитися з вами знаннями, отриманими в Інтернеті.
3. Якщо діти спілкуються в чатах, використовують програми миттєвого обміну повідомленнями, грають або займаються чимось іншим, що вимагає реєстраційного імені, допоможіть дитині його вибрати і переконайтеся, що воно не містить ніякої особистої інформації.
4. Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не видавали своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації. Наприклад, місце навчання або улюблені місця для прогулянки.
5. Навчайте дітей не розміщувати свої чи сімейні фотографії.
6. Поясніть, що давати свої паролі не можна нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.
7. Поясніть, що не потрібно відповідати на невиховані й грубі листи. Якщо отримали такі листи, то потрібно сповістити про це батьків чи вчителів.
8. Скажіть дітям, що їм не слід зустрічатися з людьми, яких вони знають тільки з Інтернету. Поясніть, що ці люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають. Якщо ж це необхідно, то спочатку треба спитати дозволу батьків. Зустріч у громадському місці та й у присутності батьків.
9. Скажіть дітям, що не все, що вони читають або бачать в Інтернеті, - правда. Привчіть їх запитувати вас, якщо вони не впевнені.
10. Навчіть дітей поважати інших в Інтернеті. Переконайтеся, що вони знають про те, що правила етикету діють скрізь – навіть у віртуальному світі.
11. Наполягайте, щоб діти не завантажували музику, комп'ютерні ігри та інші програми без вашого дозволу.
12. Поясніть, наскільки небезпечно для комп’ютера переходити на посилання, адреси яких вам невідомі.
13. Контролюйте діяльність дітей в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з'ясувати, які сайти відвідує дитина і що вона на них робить.
На нашому сайті подано доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки, що дозволить навіть початківцям ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту. Матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті.
Веб-сайт «On-ляндія – безпечна веб-країна»
У квітні 2008 року почала діяти програма «Безпека дітей в Інтернеті», яка включає цілий ряд заходів, спрямованих на навчання дітей, вчителів та батьків правилам безпечного користування Інтернетом. На сайті подано доступну, практичну інформацію щодо Інтернет-безпеки, ознайомившись з якою навіть користувачі-початківці зможуть ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного змісту. Матеріал розрахований на різні вікові групи, в тому числі і на початкові класи.
Мультимедійний навчальний дистанційний курс безпечного користування ресурсами мережі Інтернет
До вашої уваги - Мультимедійний навчальний дистанційний курс безпечного користування ресурсами мережі Інтернет -https://onlinesafety.info/
Цей онлайновий курс є результатом співпраці Одеської національної академії зв'язку ім. О.С. Попова та Міжнародного
телекомунікаційного союзу.
Безпечний Інтернет для дітей від компанії Google
Компанія Google разом із Інтернет Асоціацією України в грудні 2014 року запустили комплексний освітній ресурс для дітей і вчителів «Про Інтернет».
Завдяки порталу «Про Інтернет» школярі отримають знання, завдяки яким зможуть безпечно користуватися Інт.ернетом та розкрити всі можливості, які він дарує.
Крім того, на сайті можна знайти бібліотеку з посиланнями на корисні ресурси для навчання та дозвілля.
Відвідайте http://www.prointernet.in.ua / і дізнайтесь більше. Покажіть його Вашій дитині.
"Безпечний Інтернет" від компанії "Київстар"
Компанія Київстар створила сайт "Безпечний Інтернет", на якому розмістила корисну інформацію про безпечне
користування Інтернетом для дітей, їх батьків та вчителів. На сайті для батьків, з поміж іншого, зібрані Рекомендації
психолога,тестування, безпечні Інтернет-сайти.
Компанія «Київстар» також видала перший в Україні науково обґрунтований посібник для батьків «Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у
віртуальному світі», створений спільно з Інститутом психології ім. Г.С.Костюка НАПН України. Посібник містить просте зведення правил і
рекомендацій батькам і педагогам із забезпечення безпеки дітей у Мережі. Посібник рекомендований Міністерством освіти і науки України
для використання у школах.
Розкажіть дітям про безпеку в Інтернеті
7 відеороликів з Державної бібліотеки України для юнацтва
Спільнота педагогів України створили матеріали, присвячені Дню Безпечного Інтернету в Україні.
В Інтернеті дійсно можна зустріти багато суб'єктів з недобрими намірами, але це не є приводом для того, щоб відмовитися від користування
цією мережею.Дотримуйтесь цих простих правил, і ви будете впевнені, що жодна людина з нечесними намірами не отримає доступу до
вашої персональної інформації.
Хвиля Безпечного інтернету - 2016 у школі
Перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів
Дитина-комп'ютероман. Що робити?