Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П. Куліш
Мова – своєрідна візитна картка кожної людини, за якою судять про її освідченість, ерудицію, начитаність. Знання мови потрібні кожній людині в її повсякденному житті: без них не можна глибоко збагнути почуття або прочитане, вправно користуватися рідним словом. День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
Традиційно у школі відбувається низка заходів, приурочених до святкування Дня української писемності та мови. Були проведені виховні години «Моя чарівна мова калинова», «Мова – коштовний скарб народу», бесіди «Моя мова колискова». Учні 10-го, 8-го класів провели виховну годину «Кращої, ніж рідна, мови не буває…». Звучали вірші й пісні про українську мови, була підготовлена інформація про Нестора Літописця. Школярі усвідомили, їх обов’язок – вивчати рідну мову.
9 листопада учні 10-го та 11-го долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності (його писали того дня усі охочі і небайдужі до української мови - вся країна). Кращі роботи були відправлені для участі у всеукраїнському конкурсі.
Проведені заходи ознайомили учнів з історією виникнення української писемності та мови, сприяли розвитку у дітей почуття національної гідності, а також вихованню любові до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.
Фото можна переглянути тут. |