29 вересня - роковини одного з найжахливіших символів Голокосту – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві. День пам'яті про трагедію Бабиного Яру вшановується в Україні на державному рівні. Це урочище пронизане болем і криком, кров’ю і смертю, а трагедія увійшла до світової історії як одна з найганебніших і найжорстокіших в історії людства.
29-30 вересня 1941 року, вісімдесят один рік тому, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Було вбито понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. У наступні два роки нацисти стратили в Бабиному Яру майже все єврейське населення Києва, також вбивали ромів, українців, військовополонених, порушників порядку.
З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту для учнів нашого ліцею була організована віртуальна виставка «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» також вони мали змогу переглянути документальний фільм «Бабин Яр у пошуках пам’яті» .
Скорботні події не мають термінів та часових проміжків – вони завжди живі, так само, як і біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру. Усі ми маємо пам‘ятати про цей злочин, щоб ніколи знову не допустити його жахливого повторення. Бережімо вічну пам‘ять про невинних.
Відвідати віртуальну виставку можна ТУТ.
Переглянути документальний фільм «Бабин Яр у пошуках пам’яті» ТУТ
Інформаційні матеріали про трагедію Бабиного Яру
Інформаційно-довідкове видання "Що таке Бабин Яр?" |